رجیستری آیفون ۱۴ انجام میشود؟

بدون دیدگاه

در این مقاله از سایت موبایل مال به بررسی اینکه احتمال رجیستری آیفون 14 وجود دارد یا خیر خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

کمپانی بزرگ آیفون در تابستان سال گذشته از جدیدترین گوشی های خود رونمایی کرد و این سوال برای کاربران داخل پیش آمده که احتمال رجیستری آیفون 14 در داخل ایران موجود دارد یا خیر…

در ادامه به بررسی خبرهای احتمالی در رابطه با رجیستری آیفون ۱۴ خواهیم پرداخت.

رجیستری گوشی موبایل آیفون ۱۴ در ایران

تقریبا چندماهی میشه که آیفون 14 وارد ایران شده ، تا این تاریخ با توجه به مشاهدات مشخص شده که هنور که هنوزه خبری از رجیستری آیفون 14 در ایران وجود ندارد. و در برخی موارد مشاهده شده که آنتن گوشی های آیفونی که وارد ایران شده دچار قطعی می شود. اما با توجه به آمار و مشاهدات شاهد این موضوع هستیم که بیشتر از 400 هزار گوشی آیفون 14 وارد به صورت مسافری وارد ایران شده است.

اگر بخواهیم به موضوع اصلی قطعی آنتن آیفون 14 بپردازیم میتوانیم به نداشتن مجوز رسمی وارداتات این مدل از گوشی های کمپانی بزرگ آیفون اشاره کنیم ولی باید حتما به این موضوع نیز اشاره کرد که با توجه به نداشتن مجوز به واردات این گوشی بیش از 400 هزار آیفون به صورت غیر رسمی وارد خاک ایران شده است.

احتمال رجیستری آیفون ۱۴ وجود دارد؟

طبق آخرین صحبت هایی رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری و تلفن همراه تا به امروز  هیچ تصمیمی مبتی بر رجیستر کردن این گوشی گرفته نشده است و اتخاذ تصمیم در خصوص وارد کردن آیفون 14 رجیستر کردن این گوشی با دولت است و ما امیدواریم تا هرچه سریعتر تصمیمی مبنی بر این بلاتکلیفی به پایان برسد.

دلیل اصلی رجیستر نشدن آیفون ۱۴ چیست؟

همانطور که در بالا به آن پرداختیم یکی از مواردی که ممکن است دلیل اصلی رجیستر نشدن گوشی آیفون 14 باشد نداشتن مجوز برای وارد شدن این گوشی به ایران است اما نباید این موضوع رو نادیده گرفت که هنوز دلیل اصلی رجیستر نشدن آیفون 14 به صورت کامل مشخص نشده است. اما با این حال برخی از منابع از وضعیت نا مشخص استراتژی دولت در برخورد با کالاهای گران قیمت آمریکایی به عنوان دلیل اصلی عدم رجیستر نشدن آیفون 14 می باشد و دولت معتقد است که باید تا مشخص شدن وضعیت و تکلیف برجام باید منتظر این موضوع ماند.

چگونه آیفون ۱۴ را رجیستر کنیم؟

با فرض اینکه گوشی همراه آیفون 14 در وضعیت عادی از طریق تجاری وارد شده است که کد رجیستری آیفون 14 تنها از طریق شرکتوارد کننده به خریدار آیفون 14 تحویل داده می شود. اما در صورتی که این گوشی رو به صورت مسافری وارد کنیم باید در فرودگاه با کارت بانکی و اسناد هویتی شخص وارد کننده در سامانه به شماره ملی وارد کننده رجیستر شود.

پس رجیستری آیفون 14 تنها از طریق مسافری امکان پذیر است.


ارسال دیدگاه