مقایسه انواع مختلف اپل واچ

بدون دیدگاه

مقایسه انواع مختلف اپل واچ

ساعت های هوشمند اپل که با اسم apple watch نیز شناخته شده است در مدل ها و رنگبندی های مختلف در بازار گوشی همراه و لوازم جانبی موجود می باشد. حال شاید برای شما سوال شود که فرق اپل واچ ها باهم دیگر چیست؟ ما در مرکز فروش گوشی و لوازم جانبی موبایل مال به بررسی انواع مختلف اپل واچ های موجود در بازار خواهیم پرداخت که بتوانید هنگام خرید اپل واچ ( ساعت هوشمند برند آیفون ) انتخابی صحیح داشته باشید و از خرید خود پشیمان نشوید. پس در ادامه با ما همراه باشید که به بررسی اپل واچ های موجود در بازار خواهیم پرداخت.

مقایسه انواع مختلف اپل واچ از نظر طراحی:

در زیر انواع مختلف اپل واچ را از نظر طراحی بررسی خواهیم کرد.

اپل واچ 3: دارای ضخامت 11.4 میلی متری و همچنین پشتیبانی از قابلیت ضد آب

اپل واچ se: دارای ضخامت 10.7 میلی متری و همجنین برخورداری از قابلیت های ضد آب و قطب نما

اپل واچ 6: دارای ضخامتی برابر 10.7 میلی متر می باشد و همچنین از قابلیت های ضد آب، سنسور گرفتن ضربان قلب، سنسور گرفتن سطح اکسیژن خون و قطب نما می باشد.

اپل واچ 7: دارای ضخامتی برابر 10.7 میلی متری و همچنین از قابلیت های ضد آب، قطب نما و سنسور گرفتن ضربان قلب، سنسور گرفتن سطح اکسیژن خون برخوردار می باشد.

اگر بخواهیم درباره ویژگی های منحصر به فرد تمامی اپل واچ های موجود در بازار صحبت کنیم می توانیم به ضد آب بودن یا همان تاییدیه IPX6  اشاره نماییم. شاید برای شما نیز سوال شود که این ساعت ها تا چند متر زیر آب مقاوم هستند؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که تمامی این اپل واچ ها تا عمق 50 متری آب مقاوم هستند ولی لزومی هم ندارد که اپل واچ شما برخوردار زیادی با آب داشته باشند. در بالا به ویژگی های منحصر به فرد جداگانه هر کدام از این اپل واچ ها پرداختیم.

اپل واچ های سری 6 و 7 دارای سنسور ضربان قلب می باشند که به شدت به دلیل این ویژگی مورد توجه عموم مردم قرار گرفته اند، البته ناگفته نماند که این دو سری از حسگر اکسیژن خون نیز برخوردار هستند.

مقایسه انواع مختلف اپل واچ از نظر صفحه نمایش

اپل واچ 3: دارای نمایشگر oled retina  که از قابلیت force touch برخوردار است.

اپل واچ se: دارای نمایشگر ltpo oled retina  که از قابلیت force touch برخوردار است.

اپل واچ 6 و 7: دارای نمایشگر ltpo oled always on retina  که از قابلیت force touch برخوردار است.

در این مقاله از وب سایت رسمی موبایل مال به بررسی قابلیت های صفحه نمایش اپل واچ های موجود در بازار پرداختیم. تمامی ساعت های هوشمند برند اپل به نمایشگرهای oled retina هستند و از قابلیت force touch برخوردار هستند. حال عملکر قابلیت های ذکر شده تنها بر اساس وئبر حسب نیرویی است که از سمت شما دریافت میگردد. اگر بخواهیم ویژگی های ظاهری نمایشگرها رو مورد بررسی قرار دهیم باید به این موضوع اشاره کنیم که اپل واچ های سری 6 و se  دارای نمایشگری با 30 درصد بزرگتر و لبه هایی گرد می باشند و همین موضوع باعث شده که از این فضای موجود استفاده نمایند تا طراحی جذاب تری به اپل واچ های ساخته شده دهند. لازم به ذکر است که این جذابیت در اپل واچ های سری 7 چندبرابر شده است.

اکر بخواهیم به یکی دیگر از اپل واچ های سری 7 و 6 مجهز به نمایشگری همیشه روشن و یا always on retina  هستند که این ویژگی در نسل های قبلی اپل واچ مشاهده نمیشد.  حال شاید برای شما سوال پیش آید که نمایشگر همیشه روشن به چه معناست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نمایشگر همیشه روشن یعنی برای روشن شدن صفحه نمایش دیگر نیازی نیست مچ دست خود را بالا بیاورید.

مقایسه از نظر جنس بدنه:

در ادامه به بررسی مقایسه انواع مختلف اپل واچ از نظر جنس بدنه خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

اپل واچ 3: این محصول در دو رنگ با جنس بدنه آلومینیوم تولید و روانه بازار شده است.

اپل واچ se:  این محصول در سه رنگ و با جنس بدنه آلومینیوم تولید و روانه بازار شده است.

اپل واچ 7: این محصول در پنج رنگ با جنس بدنه آلومینیوم ، در سه رنگ با جنس بدنه استیل ضد رنگ و دو رنگ با جنس بدنه تیتانیوم ساخته و روانه بازار شده است.

در ادامه در رابطه با متن بالا لازم به ذکر است که اپل واچ 3 فقط با قاب آلومینیومی یا خاکستری در بازار یافت می شود و البته شایان ذکر است که این محصول در ابعاد 38  و 42 میلی متری تولید و روانه بازار می شود. در ادامه باید ذکر شود که اپل واچ اس ای فقط از جنس آلومینیوم تولید و روانه بازار شده است و تنوع رنگی آن شامل نقره ایی، طلایی و خاکستری می باشئد. این محصول در سایز 40 و 44 میلی متری دانست. البته باید ذکر شود که این محصول در دو مدل مجهز به gps  و مجهز به سولار و gps تولید و روانه بازار شده است.

اپل واچ سری 6 نسبت به اپل واچ نسل های قبلی از قابلیت های بسیاری برخوردار می باشد ولی اپل واچ 7 هم جایگزین خوبی برای اپل واچ سری 6 می باشد.

اپل واچ سری 6 همانند اپل واچ نسل قبلی خود در سایز 40 و 44 میلی متری همراه است و در دو مدل مختلف با gps  و gps و پشتیبانی از شبکه خواهد بود. و اما اگر در ادامه بخواهیم در رابطه با اپل واچ سری 7 صحبت نماییم میتوانیم بگویم که این محصول بینظیر در 5 رنگ با جنس بدنه آلومینیومی و 3 رنگ با جنس بدنه استیل ضد رنگ و در دو رنگ با جنس بدنه تیتانیوم تولید و روانه بازار لوازم جانبی گوشی آِیفون شده است.

 

مقایسه انواع مختلف اپل واچ از نظر نرم افزار

مقایسه انواع مختلف اپل واچ از نظر نرم افزار

در ادامه به بررسی مقایسه انواع مختلف اپل واچ از نظر نرم افزار خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم نرم افزار انواع اپل واچ های موجود در بازار را بررسی نماییم میتوانیم به رابط کاربری watchos  اشاره کنیم که در تمامی موارد مشابه هستند. و البته شایان ذکر است که قابلیت های جدیدتری از سری 6 و 7 مشاهده می شود.

نکته حائز اهمیت این است که اپل واچ سری های 3 و 4و 5و 6و 7و se  مجهز به رابط کاربری watchos 8  می باشند بنابراین میتوان گفت این سری از اپل واچ های ویژگی های خاص و یکسانی را در برمیگیرند که از جمله این قابلیت ها میتوان به سیستم تشخیص سقوط ، عملکرد ecg، صفحه نمایش همیشه روشن و همینطور قطب نمای داخلی و نظارت روی اکسیژن خون را میتوان یکی از مهمترین قابلیت و ویژگی های اپل واچ های مختلف موجود در بازار دانست.

 

سخت افزار:

در ادامه به بررسی مقایسه انواع مختلف اپل واچ از نظر سخت افزار خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

اپل واچ 3: برخورداری از پردازنده S3 و تراشه وایرلس W2 ، پشتیبانی از نسخه بلوتوث4.2 و همچنین ارتفاع سنج

اپل واچ SE:  برخورداری از پردازنده S5 و تراشه وایرلس W2 ، پشتیبانی از نسخه بلوتوث5و همچنین ارتفاع سنج و نمایشگر همیشه روشن

اپل واچ 6 : برخورداری از پردازنده  S6 و تراشه وایرلس W3  ، پشتیبانی از نسخه بلوتوث 5، سنسور ضربان قلب الکتریکی ، سنسور اکسیژن خون، تشخیص سقوط ، قطب نما و ارتفاع سنج  همیشه روشن

اپل واچ 7: برخورداری از پردازنده  S7 و تراشه وایرلس W3  ، پشتیبانی از نسخه بلوتوث 5، سنسور ضربان قلب الکتریکی ، سنسور اکسیژن خون، تشخیص سقوط ، قطب نما و ارتفاع سنج  همیشه روشن


ارسال دیدگاه